Përplasja në Elbasan, Bardhi: Nëse Rama mendon se do të fitojë zgjedhjet me krim i ka bërë llogaritë gabim

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi  në një deklaratë për shtyp për mediat ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar ditën e djeshme në qytetin e Elbasanit kundrejt qytetarëve dhe militantëve të Partisë Demokratike.

Bardhi akuzoi policinë se ka shkelur ligjin, ndërsa e paralajmëroi kryeministrin Rama se nëse mendon se do të fitojë zgjedhjet në 25 Prill me ndihmën e kriminelëve i ka bërë llogaritë gabim.

” Kanë kaluar 24 orë nga ngjarja e djeshme ku banditë me rekorde kriminale dhunuan dhe kërcënuan qytetarët e Elbasanit dhe mbështetësit e partisë demokratike të cilët ishin në shesh për të festuar ditën e Verës bashkë me kryetarin e opzitës Luzlëzim Basha.

Kemi publikuar foto dhe video, dhjetra qytetarë panë ato portrete të cilët ishin dhe eskorta  e kryeministrit Rama. Nëse Edi Rama ka menduar se do të fitojë zgjedhjet me krimin e organizuar që po i përdor për ti frikësuar sdhe shatazhuar qytetarët gjatë këtyre 24 orëve po e njoftoj se i ka bërë llogaritë gabim”– thotë Bardhi.

Ngjarja paraprake

Lindja e Mesme “po armatoset”/ SHBA, eksportuesja më e madhe e armëve në botë

Ngjarja e ardhëshme

Interi synon transferimin e Tielemans, gati oferta e lartë për Leicesterin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian