Përplasen makinat në Kosovë, dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 16:10, në rrugën “UÇK”, në Ferizaj, ku janë përfshirë dy vetura.

Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli. Ai tha se nga ky aksident janë lënduar dy persona.

Veseli tha se personat e lënduar janë dërguar në Emergjencën e Ferizajt për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor, ndërsa Njësia e Komunikacionit po e heton rastin.

“Sot rreth orës 16:10 , në rrugën e UÇK-së afër Komandës së Doktrinës dhe Stervitjes së FSK- se në Ferizaj ka ndodhur një aksindet komunikacioni, ku janë përfshirë dya automjet. Veç dëmeve të shkaktuara materiale janë lënduar 2 persona të cilët po trajtohen në Emergjencën e Ferizajt. Njësia e Komunikacionit është në vendin e ngjarjes dhe po e heton rastin”, tha Veseli për Express.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Praktikat “grabitqare”, AKEP paralajmëron operatorët: Hiqni dorë ose mund të ndërhyjmë te çmimet me pakicë

Story i radhës

“Nuk e dija që ishte prostitutë, doli të pinte kafe, por…”- Detaje nga dëshmia e bashkëshortit të shqiptares që u qëllua e plumb në kokë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish