Përmirësohet ndjeshëm situata e Covid-19 në Kosovë, sot një humbje jete

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 101 raste të reja me Covid-19 dhe 1 vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 758 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 218.265. Në total numri i rasteve aktive është 3.883.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 195 doza të vaksinës kundër COVID-19.  Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.807.516 doza të vaksinës.  Deri më sot 813.185 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dy të vdekur nga rrëzimi i vinçit 35m nga stuhia e erërave në Poloni

Story i radhës

Qeveria nesër do ta kufizojë fitimin në tregti në 15 për qind

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish