Përmirësohet ndjeshëm situata e Covid-19 në Kosovë, sa raste u regjistruan sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 32 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë vdekje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 81 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.973. Në total numri i rasteve aktive është 748.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 350 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.817.550 doza të vaksinës. Deri më sot 818.255 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vjosa Osmani – model drejtësie, diplomacie e patriotizmi

Story i radhës

Salianji: Basha të dorëhiqet është e vetmja rrugë për të shkuar tek zgjidhja

Të fundit nga