Përmbytje e kaos: Pamje dramatike nga aeroporti i Frankfurtit

Skena kaotike janë filmuar mbrëmë në aeroportin gjerman – aeroporti i Frankfurtit, një nga më të mëdhenjtë dhe më të ngarkuarit në Evropë, i cili u godit nga një stuhi e fuqishme e ndjekur nga përmbytje dhe ujë deri në gjunjë.

Pistat janë përmbytur, aeroplanët në ujë dhe një “liqen” është shfaqur në terminale.

Për shkak të përmbytjeve të mëdhaTë paktën 70 fluturime janë anuluar, raporton Reuters, duke theksuar se moti i tillë pritet të mbretërojë edhe në ditët në vazhdim.

Mbrëmjen e kaluar në atë rajon ranë deri në 60 litra shi për metër katror.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dy ushtarë nga Maqedonia helmohen në Slloveni

Story i radhës

Zgjodhi Shqipërinë para Turqisë dhe Maqedonisë së Veriut

Të fundit nga