Përmbytje dhe në Gjirokastër, liqeni i Viroit del nga shtrati

Moti i përkeqësuar dhe reshjet me intensitet të lartë kanë shkaktuar probleme dhe në Gjirokastër.

Liqeni i Viroit ka dalë nga shtrati pasi prurjet e shumta kanë bërë që uji të dalë mbi urë.

Për shkak të kësaj situate është vështirësuar dhe qarkullimi i mjeteve.

Ndryshe, disa vendbanime po përballen me vërshime.

Ngjarja paraprake

Temperatura rekorde “ngrin” Spanja

Ngjarja e ardhëshme

Si t’i bëni lulet e prera të zgjasin më shumë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian