Përmbytet lagjja e Avdulla Hotit

Qytete të shumta të Kosovës sot u përballen me përmbytje nga uji për shkak të të reshurave.

Nga përmbytjet nuk shpëtoi edhe lagjja e qytetarit Avdulla Hoti në Jashanicë të Klinës, i cili dërgoi pamje të dëmeve të shkaktuara nga uji.

Uji në lagjen “Hoti” të këtij fshati doli nga shtrati i lumit dhe i ka shkaktuar dëme edhe urës, sipas fotografive.

Përveçse në Kosovë, përmbytje pati edhe në Shqipëri.

Image
Ngjarja paraprake

Pioli: Kemi energji fizike e mendore

Ngjarja e ardhëshme

Loja e Enver Hoxhajt

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian