​Përmbyten rrugët e Bulqizës, reshje të dendura shiu përfshijnë qytetin

Reshje të dendura shiu të shoqëruara edhe me breshër, përmbyten rrugët pasdite në Bulqizë.

Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë bërë që të përmbyten rrugët nacionale si dhe rruga që lidh Lagjen e Re me Lagjen e Vjetër duke vështirësuar qarkullimin e mjeteve si dhe të banorëve.

Përmbytje ka pasur edhe në pedonalen e qytetit, kjo për pasoje edhe e bllokimit të disa pusetave, raporton TCh.

Shpesh herë në rrugët nacionale dhe ato që lidhin lagjet ka pasur përmbytje për shkak të mungesës së kanaleve kulluese.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Azerbajxhani zbulon varrezë të re masive në Shusha

Story i radhës

Arrestimi i Tush Frrokut, të dyshuarit për vrasjen e rëndë në Klinë- Policia del me njoftim

Të fundit nga