Përlaset autobusi plot me shqiptarë në Austri, 20 të lënduar

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në Austri.

Sipas burimeve, ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit, në Salburg.

Për pasojë mësohet se janë lënduar 20 pasagjerë, nga 25 që ishin në total. Tre prej tyre raportohen se janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë po punohet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes./albeu.com/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

На 20.05.2022 ВИДЕОЛОТАРИЈА почнува нова наградна игра „ИГРАЈ, СОБИРАЈ И ОСВОИ“ на 2win.mk

Story i radhës

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, raportohet për një viktimë dhe një të plagosur

Të fundit nga