Përgjigjja e Ceferinit për ndërhyrjen e Veliajt

Presidenti i UEFA-s, Ceferin, ka një mesazh edhe për kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, si orkestruesi i sulmeve të pandalshme ndaj komunitetit të futbollit, duke dashur  të ndikojë në procesin zgjedhor të FSHF-së.

“Nuk dua të hyj në deklaratat që vijnë nga aktorë lokalë.

Gjëja më e rëndësishme këtu është që kjo situatë nuk e ndihmon futbollin shqiptar.

Duhet të ketë qetësi, ne jemi gati të ndihmojmë që çdo gjë të jetë e qetë, çdo gjë duhet të jetë transparente dhe me qeverisje të mir”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mbyllja e mediave në Hong Kong, një prirje shqetësuese

Story i radhës

Përfaqësuesit e Metës në Kushtetuese: Për shkarkimin, shkelje të shumta nga parlamenti

Të fundit nga