Përfundon takimi Lavrov – Kuleba, marrëveshja ende larg

Takimi mes ministrave të jashtëm rus dhe ukrainas, Sergei Lavrov dhe Dmytro Kuleba në Turqi ka përfunduar me pak progres që duket se është bërë.

Në një konferencë shtypi më pas, Reuters raporton se Kuleba tha se nuk është bërë përparim në një marrëveshje për armëpushim dhe se Lavrov nuk u angazhua për një korridor humanitar në Mariupol, ku tha se situata është më e vështira.

Ai tha se mbajtja e takimit nuk ishte e lehtë, por se është gati të takohet sërish duke përdorur të njëjtin format.

Ky ishte takimi i parë i ndërmjetësuar mes Ukrainës dhe Rusisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Wesley Clark: NATO-ja duhet të mbetet brenda kufijve të saj

Story i radhës

Këto janë pesë ndeshjet e 1/8-ës së finales së Ligës së Evropës që zhvillohen sot

Të fundit nga