Përfundon pjesa e parë pa gola ndërmjet Ath Bilbaos dhe Barcelonës

Ka përfunduar pjesa e parë e finales se Copa del Rey ndërmjet Barcelonës dhe Athletic Bilbaos.

Pjesa e parë filloi dhe pati disa raste, por në përgjithësi skuadrat u ruajtën shumë nga njëra tjetra që të mos gabonin.

Në min 10’ Messi pati një rast të mirë, por Griezmann dështoi që t’ja rikthejë topin.

Në 17 minutat e parë, Barcelona kishte 89% posedimin e topit dhe bëri 197 pasime.

Në anën tjetër, Raul Garcia u mundua ta shfrytëzojë një rast por që kishte faulluar lojtarin e Barcelonës.

Pjesa e parë përfundoi, reuzltati i pjesës së parë: Barcelona 0-0 Athletic Bilbao.

Ngjarja paraprake

Lladrovci viziton vëllezërit Demaku pas lirimit nga burgu

Ngjarja e ardhëshme

Trajneri italian mund ta marrë drejtimin e Bayernit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian