Përfundon pa gola pjesa e parë ndërmjet Evertonit dhe Man Cityt

Everton dhe Manchester City kanë shkuar në pushim të pjesës së parë duke barazuar.

Ndeshja pati një dinamike dhe raste për të dyja skuadrat, por që pa mundur të “tundin” rrjetën e kundërshtarit.

Allan u ndëshkua me karton të verdhë në min (23’) pas një ndërhyrje të ashpër në Ilkay Gundogan.

Në min (33’), Calvert-Lewin pati një rast të mirë, por Ederson lëshoi portën në kohë dhe pastroi gjithçka para vetës.

Rezultati i pjesës së parë, Everton 0-0 Manchester City.

Ngjarja paraprake

PSG kërkon të mos humbasë francezin

Ngjarja e ardhëshme

Rita Ora merr vëmendjen teksa vë në pah dekoltenë e saj të bujshme në një veshje lëkure

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian