Përfundon pa gola pjesa e parë ndërmjet Chelseat dhe Man Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Chelseat dhe Manchester Cityt në kaudër të gjysmëfinales së FA Cup.

City pati kontrollin e lojës, pasi ata kishin topin më shumë në posedim në pjesën e parë.

“Citizens” kërkonin të rrezikonin përmes aksioneve sidomos nga krahët, ndërsa “The Blues” rrinin gati për kundërsulmet e tyre.

Por, Chelsea arriti të rrezikojë përmes disa kundërsulmeve, ku dy raste të mira i pati Chilwell.

Edhe Reece James plasoi një goditje të fuqishme në drejtim të portës së Manchester Cityt, por që goditja nuk ishte në kuadratin e portës.

Rezultati i pjesës së parë, Chelsea 0-0 Manchester City.

Ngjarja paraprake

Lulzim Rrmoku - futbollist i Gjeneratës së Republikës, ja si e keqtrajtoi policia serbe

Ngjarja e ardhëshme

Muaji i Ramazanit në Shtetet e Bashkuara

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian