Përfshihet nga flakët masivi pyjor i Semanit

Një zjarr ka përfshirë zonës pyjore të Hidrovorit në Seman . Flakët janë përhapur në pishat , shkurret dhe ferrat që ndodhen në këtë zonë.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje  dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve .

Kjo nuk është hera e parë që masivi pyjor i Semanit përfshihet nga flakët.

Ngjarja paraprake

Nesër shënohet “Dita Botërore e Ecjes”

Ngjarja e ardhëshme

Pamje apokaliptike nga stuhia e fuqishme në Britani, burri shpëton gruan nga mbytja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian