Përdoruesit e iOS mund të krijojnë GIF nga aplikacioni Twitter

Klipet GIF mund të jenë shpikur në 1987-ën, por asnjëherë më shumë se sot nuk kanë qenë kaq popullore.

Nëse jeni një përdorues i rregullt i Twitter, kompania do ta bëjë më të lehtë krijimin dhe ndarjen e këtyre klipeve.

Aplikacioni i përditësuar në iOS përmban një funksionalitet të integruar për realizimin e klipeve GIF.

E gjitha që duhet të bëni është të hapni modulin e kamerës dhe të kaloni në modalitetin GIF për të regjistruar një prej klipeve.

Twitter publikoi një video të funksionalitetit në veprim dhe aktualisht është i disponueshëm vetëm në iOS. /PCWorld Albanian

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Serbët në pritje të triumfit rus në Ukrainë

Story i radhës

Ambasadori i Mbretërisë së Norvegjisë Jens Erik Grondahl vizitoi Vitinë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish