Për rastin me incizimin e Xhaferit duhet të ketë procedurë në Kuvend, vlerëson Kovaçevski

Kryeministri Dimitar Kovaçevski vlerëson se procedura lidhur me incizimin ku dëgjohet zëri i kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, duhet të zhvillohet në shtëpinë ligjvënëse, që është e pavarur nga pushteti ekzekutiv.

“Duhet ta shohim procedurën disiplinore dhe më pas do të shohim se si do të sillen deputetëve në përputhje me të dhënat dhe me dokumentet që do të prezantohen aty”, tha Kovaçevski, përcjell SHENJA.

Ai mbetet në qëndrimin se nuk dëshiron të jep koment tjera për incizimin, ngase dëgjohet vetëm zë, dhe nuk dihet kush me kë, ose kujt i flet.

Story i mëparshëm

​Llugalliu takohet me drejtorin e Përgjithshëm të Doganës së Belgjikës

Story i radhës

Mësime nga Ballkani: Si mund të bëhet drejtësi për viktimat e krimeve të luftës në Ukrainë

Të fundit nga