Për një muaj u kryen mbi 1 mijë e 200 Rezonanca Magnetike në QKUK

Klinika e Radiologjisë ka shënuar shifra rekorde, duke realizuar 1 mijë e 236 Rezonanca Magnetike për një muaj, ndonëse Qendra Klinike Universitare e Kosovës po përballet me pandeminë Covid-19.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga QKUK.

Në raportin e punës për muajin mars, stafi i klinikës ka kryer, gjithashtu, 10 mijë e 142 radiografi dhe 1,707 procedura diagnostikuese përmes ultratingullit.

Gjatë kësaj periudhe, në këtë klinikë janë realizuar edhe 2, 246 Tomografi të Kompjuterizuar dhe 87 Radiologji Intervente.

Ngjarja paraprake

Zgjohen tre herë nga gjumi brenda natës

Ngjarja e ardhëshme

Mos u merrni me ta kur janë me nerva, këto 5 shenja marrin flakë me të parën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian