Për mosmbajtjen e maskës 754 gjoba

Gjatë 24 orëve të fundit (10/11.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 754 gjoba për mosmbajtjen e pajisjeve mbrojtëse.

Ministria e Punëve të Brendshme bën apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga virusi korona.

Ngjarja paraprake

Koreja e Veriut demonstron një raketë të re balistike

Ngjarja e ardhëshme

Deputeti Laze Tanevski rezulton pozitiv me Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian