​Për momentin, Gjermania nuk po prezanton kufizime të reja për udhëtarët nga Kina

Gjermania aktualisht nuk sheh nevojë të vendosë kufizime të reja për udhëtarët që vijnë nga Kina, tha sot një zyrtar i qeverisë gjermane.

“Ne po monitorojmë me kujdes situatën në Kinë, por aktualisht nuk ka indikacione se një variant më i rrezikshëm i virusit po zhvillohet”, tha një zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas këtyre rregullave, kushdo që arrin në Gjermani duhet të kalojë dy javë në karantinë.

Më herët, Administrata e Aviacionit Civil të Kinës tha se vendi do të rrisë gradualisht numrin e lejeve për fluturimet çarter të pasagjerëve ndërkombëtarë nga linjat ajrore kineze dhe të huaja.

Deklarata shton se deri në sezonin e vjeshtës të vitit 2023, Kina do të rivendosë plotësisht procedurat dhe kushtet për fluturimin drejt shtetit përpara pandemisë COVID-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

U deshën 28 minuta për të ndezur një kompjuter Windows 7 me procesor 5Mhz dhe 128MB RAM

Story i radhës

Vesa Luma shfaqet në bikini nga pushimet verore në Zelandë të Re

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish