Për dy ditë në Podujevë janë vaksinuar mbi 300 qytetarë

Në qytetin e Podujevës jpër dy ditë kanë arritur të vaksinohen mbi 300 qytetarë.

Këtë e ka bërë të ditur drejtori i shëndetësisë në Podujevë, Driton Veliu, duke ftuar të gjithë qytetarët e interesuar për vaksinim por që janë mbi moshën 65 vjeçare që të lajmërohen (ose ti lajmëroni prindërit dhe gjyshërit tuaj të kësaj moshe) në “Qendrën e Vaksinimit për Regjistrim dhe Termin-Vaksinim” në Podujevë.

Postimi në Facebook:

Të dashur qytetarë,

Vaksinimi i qytetarëve të Podujevës (gjyshërve tanë) kundër virusit Covid-19 në QKMF-në e Podujevës po vazhdon madje me një ritëm të kënaqshëm. Ju njoftojmë se, vetëm dje dhe sot Qendra e vaksinimit në Podujevë ka arritur ti vaksinoj mbi 300 qytetarë.

Ftohen të gjithë qytetarët e interesuar për vaksinim por që janë mbi moshën 65 vjeçare që të lajmërohen (ose ti lajmëroni prindërit dhe gjyshërit tuaj të kësaj moshe) në “Qendrën e Vaksinimit për Regjistrim dhe Termin-Vaksinim” në Podujevë.

në vijim ne do ti rrisim ekipet e vaksinimit në mënyrë që koha e pritjes të jetë sa më e shkurtër dhe numri i të vaksinuarëve të jetë sa më i madh .

Bashkë ia dalim#VAKSINOHU

Sinqerisht,

Dr.spec.Driton Sh.VELIU

Ngjarja paraprake

Abazi: Po mbaron epoka e marrëzirave, Ferizajt do të ju kthehet dinjiteti!

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli arsyetohet për bombardimet e zyrave të mediave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian