Pep Guardiola barazon edhe rekordin e Ancelottin

Pep Guardiola është padyshim një nga trajnerët më të mirë në botë, këtë e thonë statistikat dhe sukseset që ky trajner ka arritur.  

Ai e kishte fituar Superkupën e Europës tri herë si trajner (Barcelona 2009, 2011, Bajern 2013) dhe një herë si futbollist (Barcelona 1992).

Me një fitore sot, Pep barazoi Carlo Ancelottin si trajnerin më fitues të Superkupës (4) dhe u bë trajneri i parë që do ta fitonte atë me tri klube të ndryshme.

Askush nuk ka arritur të që fitojë Superkupën e Europës me 3 klube të ndryshme. 

Suksesi i sotëm ishte disi më speciali për trajnerin katalanas, pasi ishte i pari në historinë e klubit anglez.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë thotë shkrimi i dorës për personalitetin tuaj

Story i radhës

Stojanovski: Nëse nuk e marrim pagën e korrikut, të punësuarit në NQP të premten sërish në protesta

Të fundit nga