Penza pa telashe ndaj Kastriotit 

Penza nga Peja arkëton dy pikë të pritura në duel me Kastriotin nga Ferizaj. 

Vashat pejane shënuan fitore me rezultat 93:72 (15:17, 27:20, 29:16, 22:19) ndaj Kastriotit, në takimin e vlefshëm të Kampionatit të Kosovës.

Basketbollistet Gabrielle Cooper me 25 pikë, e ndihmuar nga Arbnore Perçuku me 18 sosh, janë më efikaset të pejanet, ndërsa te ferizajaset Andrea Iavarone me 21 pikë. 

Pas javës së 12-të, Penza mban vendin e katërt me 18 pikë, ndërsa Kastrioti është në fund me 12 sosh.

Ngjarja paraprake

Kur do të jetë vërtetë e lirë dhe sovrane Kosova?

Ngjarja e ardhëshme

Mbi 3,000 të arrestuar në protestat në mbështetje së opozitarit, Navalny

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian