Pensionohet Javier Mascherano

Ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Barcelonës, Javier Mascherano, është pensionuar nga futbolli aktiv në moshën 36 vjeçare.

Futbollisti me më së shumti paraqitje në histori të Argjentinës e bëri të ditur lajmin në një konferencë për shtyp te klubi i tanishëm, Estudiantes.

“Dua të njoftoj sot se po pensionohem nga futbolli profesional. Dua ta falënderoj këtë klub që ma dha mundësinë ta përfundoj karrierën në Argjentinë”, citon Sky Sports fjalët e tij.

Argjentinasi la përshtypje nën urdhrat e Rafael Benitezit te Liverpooli, ku luajti për tri sezone dhe regjistroi 139 paraqitje, para se të transferohej te Barcelona në vitin 2010.

Me Blaugranët, ai regjistroi 334 paraqitje duke fituar dy tituj të Ligës së Kampionëve, dy trofe të Kupës së Botës për Klube, si dhe nga pesë triumfe në La Liga dhe në Kupën e Mbretit.

Ngjarja paraprake

Izraeli përshpejton aktivitetet e ndërtimit të vendbanimeve para largimit të Trump-it

Ngjarja e ardhëshme

Obiliqi do të bëhet me shesh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian