Pensionistit francez i pritet qafa afër një kishe në Montpellier

Policia franceze ka nisur një kërkim për sulmuesin, i cili i preu fytin një pensionisti pranë një kishe në Montpellier.

Ai u gjet në Rue de l’Ancien Courrier në l’Ecusson pas një sulmi pranë kishës Saint-Roch.

Viktima pësoi një plagë të thellë në qafë, i cili publikoi fotografi të gjakut të shpërndara në një mur në vendin e ngjarjes, shkruan thesun.

Raportoi se burrit i është prerë arteria karotide, ena kryesore që furnizon gjakun në kokë.

Motivi është deri tani i panjohur, por raportet thanë se policia nuk po e trajton atë deri më tani si një sulm terrorist. Policia mbylli rrugët përreth ndërsa filloi të gjuante sulmuesin. 

Ngjarja paraprake

Për gjenocidin serb anti shqiptarë ekzistojnë dëshmi të pamohueshme

Ngjarja e ardhëshme

Thyerje e rregullave rrugore/ 1559 shoferë të gjobitur dhe 3 të arrestuar në 24 orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian