Pendarovski në takim me ambasadorin rumun Stanilla

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Presidenti Stevo Pendarovski  sot realizoi takim lamtumirës me ambasadorin rumun, Viorel Stanilla.

Dy bashkëbiseduesit kanë këmbyer mendime për ngjarjet e tërësishme politike në vend dhe për  sfidat ekonomike dhe aktuale politike me të cilat përballet rajoni i Evropës Juglindore gjatë  pandemisë globale.

Në takim, siç informon pres shërbimi  i presidentit,  janë konfirmuar marrëdhëniet e mira bilaterale midis dy vendeve dhe  përpjekja për intensifikim  të bashkëpunimit të ndërsjellë në të gjitha fushat  në të cilat ekziston potencial dhe interes i përbashkët. sa/

Ngjarja paraprake

Me ceremoni solemne të organizuar për studentët e rinj, UT-ja e filloi vitin e ri akademik 2020/2021

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtare: Enis Gavazaj i bashkohet Prishtinës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian