Pejën e merr uji, shembet një pjesë e lagjes “Xhemal Kada”

Përmbytejet e djeshme në Pejë, pas reshjeve të shiut, u kanë shkaktuar telashe të shumta për banorët.

Në disa fotografi të dërguara në adresë të IndeksOnlinet, shihet se si pjesë të shumta toke dhe oborre shumta shtëpish janë mbushur me ujë.

Mirëpo kjo nuk është e tëra, pasi që pejanët tregojnë se  si një pjesë e rrugë së lagjes ” Xhemal Kada”, është shembur reshjet.

Image
Image
Ngjarja paraprake

Izrael, 13 të arrestuar për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Në mesnatë përfundon afati për regjistrim të mediave në KSHZ për reklamim për zgjedhjet për kryetar komune në Shtip dhe Pllasnicë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian