Pejë: Inspektorët shkuan për të kryer punën e tyre në një barnatore, por dolën të ofenduar e kërcënuar

Janë sulmuar inspektorët komuanl në Pejë, pasi që ata kishin hyrë brenda një barnatore për të parë respektimin e masave Anti-Covid.

Inspektorët gjatë qëndrimit të tyre në këtë baranatore që ndodhet në rrugën “Nëna Terezë”, ishin kanosur e fyer nga një person.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka kanosur dhe ofenduar viktimën mashkull  kosovar-inspektor komunal, i cili ishte duke bërë inspektimin për masat Anti covid-19 në një barnatore.  Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thekson raporti I policisë.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

India hap rrugën për shitjen e tokës shtetasve jorezidentë në Xhamu Kashmir

Ngjarja e ardhëshme

Arrestohen 9 të dyshuar të PKK-së për terrorizëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian