Peja – Trepça, sfidohen sërish

Të enjten (nesër) nga ora 20:30 zhvillohet ndeshja e katërt finale mes Pejës dhe Trepçës. Mitrovicasit janë duke udhëhequr 2:1, ndërsa skuadra që shënon tri fitore kualifikohet në finale, ku e pret Golden Eagle Ylli.

Ndeshjet gjysmëfinale mes dy skuadrave me traditë në basketbollin e Kosovës kanë qenë shumë interesante, ku në tri ndeshjet fitore shënuan vendasit. Në dy takimet e para, fituan mitrovicasit, 75:68 dhe 107:105, që u përcaktua pas dy vazhdimeve.

Përballjen e fundit e fituan pejanët 72:66, që ishte shumë interesante dhe me rikthime.

Takimi i së enjtes pritet gjithashtu të jetë interesant, me verdhezinjtë, që do të mundohen të barazojnë serinë gjysmëfinale në 2:2 dhe mitrovicasit që duan të kualifikuan në finale pas një dekade.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MF: Mjete të siguruara nga BERZH-i për realizimin e autostradës Shkup-Bllacë dhe sistemin rajonal të menaxhimit me mbetjet e ngurta

Story i radhës

Zgjidhni një trëndafil, testi që zbulon se kur do të realizohet dëshira juaj

Të fundit nga