Peja gjunjëzohet nga therandasit

Golden Eagle Ylli nga Theranda tregon forcën në Pejë, duke shënuar fitore me rezultat 88:77 (18:22, 28:16, 19:22, 23:17), në takimin e mbetur të Kampionatit të Kosovës. 

Basketbollisti Valon Bunjaku me 24 pikë, ishte më efikasi të therandasit dhe Brandon Walters me 31 pikë, ndër më të dalluarit të Peja. 

Dardan Berisha nuk u paraqit dhe mungesa e tij u vërejt shumë të Peja.

Golden Eagle Ylli kryeson me 35 pikë, ndërsa Peja është në vend të katërt me 33. Në përgjithësi ndeshja ishte e nivelti nën mesatar.

Ngjarja paraprake

Ndëroi jetë Murat Jashari, vëllai i Komandant Kumanovës

Ngjarja e ardhëshme

​E pabesueshme kjo që sapo i ndodhi Steven Gerrardit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian