Pedofili nga Shkodra arrestohet nga policia për ngacmim seksual

Një 65-vjeçar nga Shkodra ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme, falë denoncimit nga “Fiks Fare”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër arrestuan në flagrancë shtetasin V. H., 65 vjeç, banues në fshatin Oblikë , Shkodër, për veprën penale “Ngacmimi seksual”.

Në kohë e vende të ndryshme, në mënyrë të vazhdueshme, 65-vjeçari ka ngacmuar seksualisht disa shtetase kryesisht të mitura.

Për arrestimin e këtij shtetasi është bashkëpunuar me stafin e emisionit..

Materialet proceduriale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër falënderon mediat për bashkëpunimin dhe i fton sërish që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie në Komisariatin Dixhital dhe në numrin 112, duke iu garantuar reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pushimet verore të evropianëve në rrezik nga Covid, ekspertët kërkojnë rikthimin e maskave

Story i radhës

Varfëri ekstreme në Somali

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish