Pasaportat ruse do të shpërndahen në pjesë të Zaporizhzhya

Pasaportat ruse do të shpërndahen në pjesë të Zaporizhzhya, e cila është nën kontrollin e Moskës, duke filluar nga e shtuna, raporton Al Jazeera, përcjell Bota sot.

Marrësit do të konsiderohen qytetarë të plotë rusë, tha Vladimir Rogov, një anëtar i autoritetit pushtues, për transmetuesin rus Rossiya-24.

Rogov tha se më shumë se 70,000 njerëz kishin paraqitur aplikime në rajon.

Moska ka thjeshtuar procesin për marrjen e pasaportës ruse dhe ka shpërndarë dokumentet në zonat e pushtuara.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

46 raste aktive me COVID-19

Story i radhës

Sot bëhen 23 vjet nga fundi i Serbisë në Kosovë

Të fundit nga

Jep dorëheqje Rrahman!

Greva në arsim e zgjatur për pesë javë përfundoi pa asnjë rezultat për mësimdhënësit; nxënësit humbën

AlbanianMacedonianEnglish