Pas Vlorës, tronditet Tirana, vritet me armë zjarri një person

Pas ekzekutimit të biznesmnit Bledar Birçaj, në qytetin e Vlorës, një tjetër vrasje ka tronditur Tiranën këtë mbrëmje.

Ngjarja sapo ka ndodhur te lagjja “5 Maji”, ku viktimë dyshohet se ka mbetur shtetasi M. Q.

Ngjarja ka ndodhur pak më parë dhe nuk dihen ende arsyet.

Ndërsa, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Ngjarja paraprake

Britania e Madhe bëhet gati për prodhimin e tankut më të fuqishëm në Evropë, “Challenger 3” peshon 66 tonelata dhe lëviz me 100 km/h

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohen fanellat e para të Interit për edicionin e ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian