Pas urdhrit të Joe Biden, Aeroporti i Rinasit jep njoftimin për pasagjerët që do të udhëtojnë drejt SHBA

Vetëm një ditë pasi mori detyrën si President i SHBA, Joe Biden urdhëroi që të gjithë pasagjerët që do të hyjnë në SHBA duhet të kenë bërë testin e Covid-19 dhe të karantinohen.

Ndërkohë sot Aeroporti “Nënë Tereza” njofton se duke filluar që nga 26 janari, të gjithë pasagjerët që udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duhet të paraqesin një rezultat negativ testi COVID-19.

Ose prova që e kanë kaluar COVID-19 përpara se të udhëtojnë.

Ja detajet:

Image
Ngjarja paraprake

SHBA: Akuzat ndaj ish-presidentit Trump dorëzohen të hënën në Senat

Ngjarja e ardhëshme

Kika e djeg keq ‘El Doradon’: Publikon foton ku është në shtrat me të dhe kërcënon se do t’ia nxjerrë një video të turpshme

të fundit nga