Pas Turqisë, tërmeti godet edhe Greqinë – ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 ka goditur Greqinë ditën e sotme, konkretisht në Sithonia në Halkidiki.

Mediat, duke cituar autoritetet vendase bëjnë me dije se epiqendra e saktë e tërmetit ka qenë 12 km në jugperëndim të Ormylia Halkidiki.

Kujtojmë se Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm ditën e djeshme në kufi me Sirinë.

Ndërkohë që deri tani numri i viktimave ka kaluar më shumë se 5 mijë.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Humba virgjërinë me një të moshuar”/ Rrëfehet vajza që shkoi me princ Harry: Ishte diçka pasionante, pastaj…

Story i radhës

Spanja dërgon një spital fushor dhe punonjës shëndetësorë në Türkiye

Të fundit nga