Pas shkarkimit të Conte, Tottenham përballët me një tjetër goditje

Vetëm një ditë pas shkarkimit të Antonio Contes si trajner i ekipit të parë, Tottenhamit i është dhënë një goditje e mëtejshme pasi mbrojtësi i krahut Emerson Royal do t’i nënshtrohet një operacioni në gju që do ta mbajë jashtë për rreth dy muaj.

Lojtari që është paraqitur në 22 ndeshje në Premier League këtë sezon në Emerson Royal do të mungojë për të paktën gjashtë javë për shkak të operacionit në gju.

Braziliani ishte kryesisht titullar për Antonio Conten në pozicionin e krahut të djathtë dhe kur nuk ishte në 11-shen e parë, vendin e tij e zuri Matt Doherty, ndaj mund të supozohet se kështu do të jetë edhe me trajnerin e përkohshëm, Christian Stellini.

Këtë sezon, Emerson shënoi dy gola për Tottenham në Premier League. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Topi i ushtrisë ruse nga i njëjti pozicion sulmonte, operatori i dronit ukrainas e lokalizon – goditet rëndë nga tanku i Kievit

Story i radhës

Gjatë 24 orëve të fundit janë prodhuar 12 827 megavat orë energji elektrike

Të fundit nga