Pas paraqitjeve të Kosovës, reagon Samir Ujkani – përmend Federatën

Pas pesë ndeshjeve jo të mira të Kosovës, ku Kombëtarja e jonë pësoi tri humbje dhe barazoi në dy të tilla. Në një postim të tij në orët e vona të natës, Samir Ujkani përmend edhe Federatën e Kosovës

Kosova pati një paraqitje të mirë në ndeshjen e fundit kundër Greqisë, ku edhe barazoi pas një ndeshje të mirë.

Në anën tjetër, kapiteni i parë i Kosovës që nuk luajti në Greqi ka reaguar me anë të një postimi në Instagra,

“Po e përmbyllin nje grumbullim shume te vështirë për të gjithë ne: ekipin, stafin, Federatën dhe pjesën tonë të pandashme, tifoztë, adhuruesit dhe përkrahësit tonë më të mëdhanjë që janë gjithmonë afër nesh”, ka shkruar Uklani.

“Të gjithë e dimë sesa vështirë ka qenë për ne të rikthehemi pas ndeshjes se parë, në të cilën nuk arritëm ta realizojmë ëndrren tonë të përbashket si popull, por treguam se kemi karakter, jemi një grup dhe shumë të bashkuar e të vendosur për ta kaluar këtë periudhe të veshtirë!”, ka thënë ai.

Në fund, ai ka bërë thirrje që të përkrahet Kosova.

“Kosovës i duhet forca dhe përkrahja e gjithsecilit për ta tejkaluar këtë moment dhe kemi nevoje për ju”. 

Ngjarja paraprake

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

Ngjarja e ardhëshme

Getinjo paralajmëron këngën “Fenomenal”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian