Pas orës 22:00 të mbrëmjes lëvizja vetëm me leje nga E-Albania

Prej dy orësh ka nisur izolimi që do të zgjasë deri në orën 6 të mëngjesit. Masat e reja për ndalimin e lëvizjes, mbyllja e bareve, restoranteve dhe lokaleve të natës pas orës 22 hynë në fuqi pas përkeqësimit të situatës nga Covid-19 në vend.

Lëvizja në 8 orët e izolimit për arsye pune bëhet me leje nga E-Albania, ndërsa përjashtohen punonjësit e shëndetësisë dhe sektorëve të cilësuar kritike, si edhe medias.

Gazetarja Sidorela Gjoni sjell vëzhgimin nga Tirana në këtë dy orësh të parë të karantinës.

Ngjarja paraprake

Nuancë delikate ngjyra bezhë nga koka deri te thembrat për vikend

Ngjarja e ardhëshme

Horoskopi/ Këto janë shenjat që do të marrin lajme të mira ditën e sotme

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian