Pas më shumë se 10 orësh përfundojnë diskutimet mes Kurtit dhe Vuçiç në Ohër

Raundi i bisedimeve mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë, ka përfunduar, bëri të ditur zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nën ndërmjetësimin e BE-së, diskutuan në Ohër të Maqedonisë së Veriut për planin e zbatimit të propozimit evropian.

Pas përfundimit të këtij raundi bisedimesh, pritet që të ketë një deklaratë për media nga shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell.

/REL/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

Story i radhës

Ushtari ukrainas ka një mesazh për rusët që po përpiqen ta marrin Bakhmutin

Të fundit nga