Pas Maradonas, futbolli argjentinas humb një tjetër figur emblematike

Alejandro Sabella vdiq në moshën 66 vjeç, ish-trajneri i Argjentinës luajti në finalen e Kupës së Botës të vitit 2014.

Pas largimit nga futbolli (ai ishte mesfushor) u bë deputet i Passarellsa dhe vetëm në vititn 2009 ai filloi karrierën e tij si trajner i parë. Pas vdekjes së Diego Armando Maradonas, ky është një lajm tjetër trishtues për futbollin argjentinas, përcjell KosovaPress.

“Vdekja e Maradonas e preku atë shumë dhe ai u shtrua në spital për një kontroll sepse ai është një pacient me probleme në zemër. Në spital ai do t’i nënshtrohet një kontrolli të plotë.”

Këto ishin deklaratat e familjes së tij disa ditë më parë, në kohën e pranimit (një javë më parë).

Në orët e fundit ai ishte rivendosur për të marrë frymë me ndihëm e aparateve duke përdorur respirator artificial. kushtet shëndetësore papritmas u përkeqësuan, deri në lajmin e trishtuar këtë mbrëmje për vdekjen e tij.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Problemi me Bullgarinë është më i vështirë se ai që kishte RMV me Greqinë (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Qeveria e RMV-së nuk ka faj për ngecjen drejt BE-së, por bllokada e Bullgarisë (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian