Pas kritikave, autori i skulpturës së Skënderbeut thyen heshtjen

Në rastin e festës së 28 Nëntorit është vendosur shtatorja e Gjergj Kastriotit – Skënderbeut në qytetin e bukur të Prizrenit.

Por në masë të madhe është kritikuar puna e skulptorit që e ka punuar shtatoren e Heroit Kombëtar.

Megjithatë, Sinan Aliaj i u është përgjigjur me komoditet të madh kritikave që ka marrë gjatë 24 orëve të fundit.

“Ju faleminderit për komentet! Urime Prizren!”, ka shkruar autori në Facebook.

Projekti i shtatores së Skëndërbeut është realizuar nga Drejtoria e Administratës në Prizren.

Image
Ngjarja paraprake

Pirlo jep dy arsyetime të ndryshme për mungesën e Ronaldos

Ngjarja e ardhëshme

Tetova me ajër të ndotur! Shoqata “Nëna dhe Fëmija” kërkon që komuna të merr masa

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian