Pas Greqisë, kryeministri Kurti më 28 dhe 29 gusht udhëton në Slloveni për “Bled Strategic Forum”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të udhëtojë drejt Sllovenisë më 28 dhe 29 gusht për të marrë pjesë në “Bled Strategic Forum”.

Këtë e kanë konfirmuar organizatorët në faqen e tyre zyrtare.

“Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, do t’i bashkohet Forumit Strategjik të Bled më 28 dhe 29 gusht 2023 në Bled të Sllovenisë”, thuhet në njoftim.

Kreu i Qeverisë pritet të udhëtojë të hënën drejt Greqisë me ftesën e kryeministrit grek Mitsotakis e ku do të diskutohet për të ardhmen evropiane të rajonit të Ballkanit.

Story i mëparshëm

“Rama festoi dje shpëtimin nga burgu të Ilir Beqjes”, Berisha: 4 firma të ish-ministrit ne vjedhjen 1 miliard euro

Story i radhës

Gruaja e re e Kanye West, Bianca Censori e trajton atë më mirë se sa Kim Kardashian

Të fundit nga