Pas divorcit, Kanye West dëshiron të “zhduk” gjithçka që e lidh me Kim Kardashian

Kanye West thuhet se u përpoq të shiste disa prej stolive që ai kishte blerë për gruan e tij Kim Kardashian, vetëm disa ditë para se ajo të kërkonte divorcin.

Reperi, 43 vjeç, thuhet se ka vizituar dy argjendarë për të shitur artikujt e ish-bashkëshortes, transmeton lajmi.net.

Një burim i tha The Sun: “Në dy javët e fundit, Kanye po përpiqej të shiste bizhuteritë që kishte blerë për Kim të paktën dy argjendarëve të njohur”.

Image

Kanye kohët e fundit tha: “Unë nuk dua të jem më i lidhur me markën Kardashian. Ai dëshiron të shiste stolitë për të cilat po fliste se ai nuk donte të kujtohej për të kaluarën”.

Mediat shtuan se Kanye donte të qëndronte  së bashku me Kim por ajo dëshironte ndarjen.

Gjatë martesës së tyre, Kanye kontaktoi me miliona njerëz duke ndërtuar koleksionin e stolive të Kim.

Image

Këto përfshinin një gjerdan prej diamanti prej 1 milion dollarësh Lorraine Schwartz si dhuratë e saj për North, unaza e saj e fejesës me 15 karat me vlerë 3 milion dollarë, dy rrathë Cartier dhe një gjerdan prej pllake ari Cartier me një tekst nga Kanye të gdhendur në të.

Nuk dihet se cilat sende nga koleksioni i gjerë i Kim, Kanye thuhet se dëshironin të shisnin.

Ndryshe, Kim bëri kërkesë për divorc nga Kanye të premten, pas gati shtatë vjet martese.

Image

 

Ngjarja paraprake

MMJPH: Vërejtjet publike të vendosura në propozimin përfundimtar për shpalljen e një pjese të Malit Sharr si park kombëtar

Ngjarja e ardhëshme

Numër rekord njerëzish deklarojnë se janë pjesëtar të komunitetit LGBT në SHBA

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian