Pas arrestimit të mjekut, Podujeva mbetet pa pulmolog

Pak minuta më parë, Prokuroria Themelore njoftoi se ka arrestuar mjekun nga Podujeva, Ibrahim Hoti.

Kjo ndodhi pas publikimit të një videoje, ku Hoti shihet duke e përzën një pacient dhe duke i ofruar shërbimet shëndetësore.

Me arrestimin e Hotit, Podujeva ka mbetur pa pulmolog. Ai ishte i vetmi pulmolog në QKFM-në e Podujevës.

Po ashtu, Drejtori i Shëndetësisë në Podujevë, Driton Veliu ka njoftuar se Hoti është suspenduar nga puna.

Pulmologu Hoti do të qëndroj në paraburgim për 48 orë.

Ngjarja paraprake

“Turpërimi publik”: Muhaxheri publikon video të një personi teksa hedh mbeturina në Lumbardh

Ngjarja e ardhëshme

Rritja e një fëmije emocionalisht të fortë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian