Partizani zyrtarizon Elton Marinin si drejtor sportiv

Partizani ka zyrtarizuar pak minuta më parë drejtorin sportiv. Një lëvizje surprizë, teksa të gjithë emrat e përmendura hidhen poshtë dhe postin e merr Elton Marini, i cili ka sjellë Ekubanin dhe Skukën tek të kuqtë.

FK Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Elton Marinin i cili është zyrtarisht Drejtori Sportiv i të kuqve.

Marini është prezantuar sot nga presidenti Gazment Demi dhe menjëherë do të nis detyrën e re në shërbim të skuadrës. Ish lojtari i Partizanit dhe menaxher i suksesshëm Elton Marini rikthehet të jetë pjesë e familjes së kuqe tashmë në postin e Drejtorit Sportiv.

Falë bashkëpunimit të hershëm me Elton Marinin pjesë e Partizanit ka qenë sulmuesi i njohur Kaleb Ekuban, dhe aktualisht sulmuesi Xhuliano Skuka. Me 16-të herë kampionët e Shqipërisë si lojtar Marini është aktivizuar përgjatë viteve 1995,1996, 1997 dhe 1998.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sot do të ndryshohen çmimet e karburanteve në RMV

Story i radhës

A e zgjodhi Serbia neutralitetin, as me Rusinë, as me Perëndimin në marrëveshje me V. Putinin..!?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish