Parashikimi javor 14-20 Mars 2022

DASHI

Kjo javë do të jetë shumë e ngarkuar për ju. Ka mundësi të jeni të zënë me punët e shtëpisë, kështu që planifikoni kohën tuaj siç duhet. Projektet e përmirësimit të shtëpisë mund të jenë në radhë. Në mes të javës, do ta gjeni veten të tërhequr gjithnjë e më shumë në jetën tuaj profesionale se zakonisht. Do të jeni në kulmin e krijimtarisë suaj dhe do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje të reja për çështjet e vjetra. Konsulentët do të përfitojnë shumë nga ky zhvillim. Mirëqenia juaj financiare është e garantuar. Marrja e një financimi për një blerje shtëpie të re është më e lehtë këtë javë. Është e mundur që beqarët të takojnë partnerë të përshtatshme. Çifteve në pritje mund t’u jepet dhurata e një fëmije.

Këshilla e javës: Shikoni zgjidhjet novatore

DEMI

Këtë javë, do të jeni në gjendje të rregulloni të gjitha vështirësitë tuaja duke përdorur intelektin. Do të jeni në gjendje të bëni gjykime të shpejta dhe të qëndroni të fokusuar, gjë që do t’ju ndihmojë të rritni asetet financiare. Situata juaj financiare do përmirësohet si pasojë e rritjes së të ardhurave. Ju do të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror, i cili do të ndihmojë në zgjerimin e kompanisë suaj. Mosmarrëveshjet mes jush dhe vëllezërve tuaj më të vegjël do të zgjidhen, duke rezultuar në lidhje më të mira ndërpersonale. Është e mundur që ju të bëni një udhëtim të shkurtër në fillim të javës. Ata që punojnë për qeverinë mund të presin që të zhvendosen. Ekziston rreziku i një mosmarrëveshjeje mes jush dhe bashkëshortit tuaj për shkak të një çështjeje të gjatë.

Këshilla e javës: Besojini gjykimit tuaj

BINJAKET

Pikëpamja juaj për jetën do të ketë një ndjenjë të rigjallëruar pozitiviteti. Besimi juaj te Perëndia tani do të fillojë të japë fryte, pasi do të jeni në një kornizë shumë më të mirë mendore për t’u përballur me rrethanat e paparashikuara. Llogaria juaj bankare pritet të marrë disa pagesa në pritje, të cilat do të përmirësojnë gjendjen tuaj financiare. Ju mund të planifikoni dhe ekzekutoni një ndryshim pun. Ju mund të nënshkruani dokumente të reja në lidhje me punësimin ose biznesin tuaj. Mund të ketë një ndryshim në vendbanim ose blerjen e një prone ose automjeti të ri. Marrëdhënia juaj me partnerin mund të jetë e tensionuar dhe ju duhet të shmangni të bëheni tejet posesiv.

Këshilla e javës: Kini besim te Zoti

GAFORRJA

Këto janë momente të vështira për ju dhe kjo javë do ta vendosë durimin tuaj në provën e fundit. Vetë-introspeksioni do të bëjë një rrugë të gjatë drejt sigurimit të përfundimit me sukses të detyrave tuaja të planifikuara. Familja juaj do të veprojë si një burim force për ju, duke siguruar që të mbani një prirje të gëzuar. Pronarët e bizneseve inkurajohen të tregojnë kujdes kur marrin vendime të reja, pasi ekziston mundësia për t’u përfshirë në procese gjyqësore, të cilat mund të jenë të lodhshme emocionalisht dhe financiarisht. Ata që përjetojnë vështirësi në martesë mund të ndjekin veprime ligjore. Fëmijët tuaj mund të kenë probleme shëndetësore. Studentët mund të performojnë mirë në testet konkurruese.

Këshilla e javës: Ngulni këmbë për të marrë përgjigje

LUANI

Këtë javë, mund t’ju duhet të tregoni kujdes shtesë me shëndetin tuaj. Kjo mund të ndikojë në jetën profesionale, pasi do të grumbullohen detyra të papërfunduara. Për më tepër, ju kërkohet të shmangni marrjen e ndonjë vendimi financiar. Zëri juaj i brendshëm dhe bekimet e pleqve do t’ju ndihmojnë në përballimin e kësaj stuhie. Nga mesi i javës do të keni bërë një rikthim të fortë dhe do të keni përfunduar në kohë të gjitha detyrat e pazgjidhura. Iniciativat e ngecura mund të ringjallen, duke ju lejuar të përmbushni objektivat tuaja. Për ata që janë beqarë, ky mund të jetë fillimi i një kapitulli të ri në jetën e tyre romantike.

Këshilla e javës: Shmangni vendimet financiare

VIRGJERESHA

Jeta juaj është përgjithësisht miqësore dhe kjo javë nuk do të jetë përjashtim. Ju do të vazhdoni të zhvilloni aftësi që do të jenë të dobishme për karrierën tuaj. Do të mbroheni nga dëmtimi dhe të gjitha detyrat do të kryhen në kohë. Të moshuarit do t’ju vlerësojnë, gjë që do t’ju ndihmojë mundësitë tuaja të punës. Mund të kërkoni edhe mundësi të reja, pasi do të shpërbleheni në të ardhmen e afërt. Situata juaj financiare do të qëndrojë e qëndrueshme dhe do të fitoni nga investimet e mençura në bursë. Ka mundësi që ju të jeni në gjendje të zgjeroni familjen tuaj. Fëmijët do të jenë gjithmonë një kënaqësi. Joga dhe meditimi rekomandohen për të qetësuar stresin dhe për të ruajtur shëndetin tuaj.

Këshilla e javës: Eksploroni perspektiva të reja pune

PESHORJA

Kjo javë do të jetë e mbushur me mundësi. Në punë mund të merrni lajme të mira. Mund të jetë një ofertë e re pune ose një detyrë e lakmuar jashtë vendit. Në çdo rast, kjo do të jetë e dobishme për karrierën. Situata financiare do përmirësohet. Nëse po mendoni të shisni një shtëpi të vjetër, tani mund të jetë koha. Investimet në aksione do të shpërblehen. Një shpenzim shtesë për shkak të shqetësimeve familjare mund të ndodhë afër përfundimit të javës. Shëndeti do jetë i mirë, por duhen trajtuar problemet e gjoksit dhe ato gastrointestinale. Jeta juaj familjare mund të ndërpritet për shkak të shqetësimeve shëndetësore të një të afërmi të moshuar. Ju gjithashtu mund të keni një mosmarrëveshje me bashkëshortin tuaj që kërkon hollësi dhe tolerancë.

Këshilla e javës: Jini tolerantë

AKREPI

Këtë javë mund t’ju duhet të rivlerësoni përgatitjen tuaj financiare. Mund të ketë raste kur ju duhet të rregulloni shpejt financat, duke shkaktuar shqetësim dhe ankth. Ndërsa të ardhurat do të jenë të larta, shpenzimet e papritura mund të kufizojnë kursimet. Në fillim të javës, mund të ketë një udhëtim të lidhur me punën. Nga mesi i javës mund të diskutohen perspektiva të reja profesionale. Detyrat e shtëpisë do t’ju mbajnë të zënë dhe koha me familjen do t’ju përmirësojë humorin. Biznesmenët mund të shohin investime të reja në mundësi të reja që do të shpërblehen në planin afatgjatë. Marrëdhënia juaj me bashkëshortin do të mbetet miqësore, por problemet e vogla shëndetësore që përfshijnë partnerin tuaj mund të shkaktojnë shqetësim.

Këshilla e javës: Përgatituni për të ardhmen

SHIGJETARI

Gjërat mund të mos shkojnë sipas planit këtë javë, duke shkaktuar njëfarë pasigurie. Planet për takime ose udhëtime mund të kenë nevojë të ndryshohen. Por nga mesi i javës, gjithçka do të jetë në rregull. Mund të ketë një bashkëpunim ose investim të ri që mund të shtyjë firmën tuaj. Situata juaj financiare do të përmirësohet në mënyrë progresive dhe mund të prisni financime të rregullta në të ardhmen e afërt. Investimet në bursë do të paguajnë. Investimet në arin dhe argjendin do të paguajnë. Mund të ndiheni të larguar nga partneri juaj. Fëmijët tuaj do të shkëlqejnë akademikisht. Mund të ketë vështirësi të vogla shëndetësore në fillim të javës në lidhje me fytin dhe gjoksin, por ato do të zhduken më vonë.

Këshilla e javës: Qëndroni të gëzuar dhe të motivuar

BRICJAPI

Në fillim të javës, një perspektivë e re profesionale do të trokasë në derën tuaj. Mundësi të reja biznesi mund të lindin si rezultat i bashkëpunimeve ose koncepteve. Në vendin e punës do të merrni ndihmë nga eprorët, të cilët do t’ju ndihmojnë në kryerjen me efikasitet të detyrave. Jeni të inkurajuar të bëni kujdes në trajtimin e shqetësimeve të parave për të shmangur vjedhjen ose mashtrimin. Nëse jeni të pamartuar, mund të ndodhë një zhvillim pozitiv në frontin e martesës. Nëse jeni i martuar, partneri juaj do të jetë i pëlqyeshëm dhe mbështetës i zgjedhjeve tuaja. Ata që kërkojnë të zhvendosen në një komb të ri do të njoftohen pozitivisht. Mund të planifikoni një largim të vogël me të dashurit tuaj.

Këshilla e javës: Planifikoni një udhëtim të shkurtër

UJORI

Merreni me qetësi këtë javë pasi gjërat mund të mos ju shkojnë ashtu siç dëshironi. Karriera juaj mund të pengohet. Nëse kompania juaj pëson humbje të paparashikuara, mund t’ju duhet të huazoni para për t’u rikuperuar. Shmangni aleancat e reja pasi tani nuk është koha e mirë për të krijuar aleanca të reja. Rrethanat e paparashikuara mund të shkaktojnë rritje të papritura të ngarkesës së punës. Procesi gjyqësor mund të rrisë kostot tuaja. Në fillim të javës, mund t’ju duhet të udhëtoni një distancë të konsiderueshme për punë. Shëndeti juaj do të vazhdojë të jetë i mirë. Do të jeni ende të prirur për lëndime të vogla. Shmangni marrjen e vendimeve të mëdha këtë javë. Megjithatë, zhvillimet e këndshme në jetën tuaj romantike mund t’ju mbajnë optimistë.

Këshilla e javës: Mos krijoni aleanca të reja

PESHQIT

Do të keni një javë produktive. Do të qëndroni të motivuar dhe të gëzuar. Përveç punësimit të qëndrueshëm, mund t’ju ofrohen detyra shtesë që zgjerojnë ndikimin tuaj. Punëkërkuesit do të fillojnë të shohin rezultate. Tani është një moment i mrekullueshëm për t’u regjistruar në një kurs online për të përmirësuar aftësitë tuaja profesionale. Vëllezërit tuaj më të mëdhenj mund t’ju ndihmojnë financiarisht. Puna juaj e palodhur do të shpërblehet në formën e fitimeve. Familja juaj do të jetë mbështetëse dhe ju mund të organizoni edhe një ngjarje sociale në shtëpi. Të dashuruarit do të përfitojnë nga kjo periudhë pasi marrëdhënia e tyre do të marrë më shumë kuptim. Ju duhet të përqendroheni në martesën tuaj për të shmangur tensionet në të ardhmen. Do të jeni të shëndetshëm, duke përjashtuar shqetësimet e vogla të stomakut dhe lëkurës.

Këshilla e javës: Bashkohuni me një kurs të ri

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bitcoin and Ethereum Stuck in a Range, LUNA Inches Higher

Story i radhës

Dalin në pah detajet e sulmeve me raketa gjatë natës

Të fundit nga