Parashikimi i motit të mërkurën dhe të enjten, 21-22 tetor 2020

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet po vijon të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i pozicionuar në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E mërkurë dt 21 tetor 2020

E mërkurë 21 tetor 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  5/18°C

Zonat e ulëta  7/25°C

Zonat bregdetare 11/24°C

Kosova për ditën e mërkurë dt 21 tetor 2020 moti do të jetë me mjegull në mëngjes dhe kthjellime me vranësira të pakta gjatë ditës. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 0°C në mëngjes, ndërsa vlerat maksimale do luhaten 16°C-18C° gradë Celcius.

E enjte dt 22 Tetor 2020

Mmoti do të jetë mbetet me alternime kthjellime dhe vranësira në përgjatë ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje (NE) me shpejtësi maksimale 6-8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa luahtje të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  7/22°C

Zonat e ulëta  8/25°C

Zonat bregdetare 12/24°C

Ngjarja paraprake

SHBA ka humbur 19 miliardë dollarë nga mashtrimet dhe abuzimet në Afganistan

Ngjarja e ardhëshme

Ndani vetëm 20 minuta në ditë për këto ushtrime efektive në shtëpi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian