Parashikimi i motit për sot, reshjet e shiut do të mbizotërojnë vendin

Vranësira të dendura, të cilat herë pas here do të sjellin reshje shiu dhe dëbore di të mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë paradites së sotme.

MeteoAlb parashikon që mesdita dhe kryesisht mbrëmja të sjellin intesifikim të reshjeve në territorin shqiptar.

Reshjet e shiut do vijnë kryesisht për shkak të rritjes së temperaturave.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritje në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë, duke luhatur vlerat ditore, nga -1°C në 13°C.

Era do fryjë e fortë dh me shpejtësi, deri 70 km/h, nga drejtimi Jugor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë.

Ngjarja paraprake

Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Ngjarja e ardhëshme

Renditja: 6 shenjat e Horoskopit, më me fat këto ditë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian