Parashikimi i motit për sot, maksimalja deri 21 gradë

Mot me diell dhe temperatura tipike pranverore do të vazhdoj sot si edhe për gjatë kësaj jave, sipas Institutit Hidrometerologjik në vend.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe më tej në vikend nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çfarë kanë thënë të dyja palët për bisedimet?

Story i radhës

“Ballkani i Hapur”, pasaporta e tradhtisë kombëtare të Ramës

Të fundit nga