Parashikimi i motit për sot, dita nis me diell dhe…

Sipas Meteoalb, deri pasditen e kësaj të shtune vendi ynë do të mbete në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme në të gjithë territorin shqiptar.

Por mbrëmja dhe kryesisht nata sjellin fuqizim të vranësirave dhe reshje në zonat bregdetare, kryesisht Jug-Jugperëndim.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por rriten mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 13°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fort në det me shpejtësi deri 55-60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5-6 ballë.

Ngjarja paraprake

Kroaci: Pamjet satelitore tregojnë shkallën e tërmetit shkatërrues, Petrinja ka rënë 12 centimetra!

Ngjarja e ardhëshme

Bebe Rexha rindërtoi shtëpinë e familjes në Bubq, reagon Xhensila Myrtezaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian